لوک مونتانیه کاشف ویروس ایدز در هفتمین کنگره ملی هومیوپاتی اسپانیا

لوک مونتانیه کاشف ویروس ایدز

در هفتمین کنگره ملی هومیوپاتی، اسپانیا

گردآوری: دکتر وحیده مظاهری

دکتر فربد رهنمای چیت ساز

حضور برنده جایزه نوبل پزشکی لوک مونتانیه، کاشف ویروس ایدز به جشن هفتمین کنگره ملی هومیوپاتی اسپانیا، که در Donostia (San Sebastian) در روزهای 6، 7 و 8 ماه می 2016 برگزار شد، رنگ و بویی دیگر بخشید.

luc_montagnier

دکتر لوک مونتانیه Luc Montagnier کاشف ویروس ایدز همراه با کمیته برنامه ریزی و نمایندگان انجمنهای پزشکی هومیوپاتی اسپانیایی در کنار شهردار سن سباستین

 

در این کنگره بالغ بر 250 پژوهشگر و هومیوپات اسپانیایی به ارایه آخرین دستاوردهای تحقیقاتی در زمینه هومیوپاتی پرداختند.

در این کنگره سخنرانان مهم خارجی، از جمله دکتر کپیو و دکتر اویتنهو از بلژیک، دکتر هنری استاد دانشگاه استراسبورگ، دکتر واسن هوون، دکتر الن دوپورت از فرانسه، دکترمنسر از دانشگاه برن، دکترکورنخو از دانشگاه Concepción شیلی و دکتر رسی از بخش انکولوژی، بیمارستان توسکانا، ایتالیا حضور داشتند.

در بین مقالات سخنرانان اسپانیایی، موارد زیر نظرات بیشتری را به خود جلب کردند: دکتر آنا پلا در مورد “مطالعات کیس ریپورت با کیفیت بالا” ، دکتر پونز در مورد “وضعیت داروهای هومیوپاتی در اتحادیه اروپا”، دکتر ارس در مورد” انکولوژی غیرتهاجمی” را ارائه نمودند. علاوه بر این همچنین باید به سخنرانی دکتر خسوس بالباس در مورد “تجارب بالینی در درمان ناباروری” و دکترمیکل فوئنتس در مورد “سیستیت بینابینی” به ایراد سخنرانی پرداخت. همچنین بایستی به سخنرانی ” پلی میالژی روماتیک” توسط دکترمانل ماتئو اشاره کرد. در قسمت دامپزشکی هومیوپاتی نیز سخنرانیهای خوبی ارایه شد: منجمله دکتر Isabel Blanco و دکتر Cistina Iglesias در مورد “استفاده متداول از هومیوپاتی در صنعت دام داری و صنعت شیر ” سخن گفتند.

و اما حضور دکتر لوک مونتانیه در این گردهمایی از جهت پژوهشهای انجام شده بر روی محلول های فوق رقیق حائز اهمیت است. لوک مونتانیه که سالها پژوهشگر انستیتو پاستور پاریس بوده است به واسطه کشف ویروس ایدز در سال 1983 در بین جامعه پزشکی شناخته شده است. در سال 2008 جایزه نوبل پزشکی به دلیل کشف ویروس ایدز مشترکا به لوک مونتانیه و رابرت گالو اعطا شد. در سال 2009 وی نتیجه پژوهش خود را بر روی دی ان ای باکتریایی با این عنوان منتشر کرد:

Electromagnetic Signals Are Produced by Aqueous Nanostructures Derived from Bacterial DNA Sequences

وی بر روی دی ان ای مایکوبایکتریوم پیووم پژوهش کرده و پس از تهیه محلول فوق رقیق از آن (مشابه شیوه داروسازی هومیوپاتی) نشان داد که این محلول قادر است خواص الکترومغناطیسی خاصی از خود نشان دهد. این پژوهش مهر تاییدی بود بر موثر بودن داروهای فوق رقیق هومیوپاتی.

حضور وی در کنگره ملی هومیوپاتهای اسپانیا خبر خوبی بود که آن را برای جامعه پزشکانی که از داروهای هومیوپاتی برای درمان بیماران خود استفاده می کنند باید به فال نیک گرفت. شایان ذکر است که بیش از یک سوم پزشکان عمومی انگلیس و آلمان در طبابت روزانه خود از داروهای هومیوپاتی استفاده می کنند.

0
  نوشته‌های مرتبط
  • No related posts found.

You must be logged in to post a comment.