هومیوپاتی در بیمه درمانی ملی سوئیس همچنان ادامه خواهد یافت

هومیوپاتی در بیمه درمانی ملی سوئیس همچنان ادامه خواهد یافت .
دولت فدرال سوئیس اعلام کرده است که پوشش بیمه ملی سلامت این کشور برای خدمات پزشکی با استفاده از طب مکمل complementary medicine ، از جمله طب هومیوپاتی homeopathy ، همچنان ادامه خواهد یافت . این تصمیم در پی یک دوره آزمایش و بررسی دو ساله گرفته شده است و اذعان میدارد هنگامی که کارآیی و تضمین کیفیت و ایمنی بالای درمانهای طب مکمل به تایید میرسد در سوئیس تحت ضوابط و چارچوبهای قانونی قرار میگیرند .
از روز یکم آگوست ۲۰۱۷، پزشکی آنتروپوزوفیکال anthroposophical medicine ، هومیوپاتی کلاسیک classical homeopathy ، طب سنتی چینی traditional Chinese medicine و درمان با داروهای گیاهی herbal medicine به طور کامل تحت پوشش بیمه سلامت اجباری (بیمه اولیه basic insurance ) سوئیس قرار می گیرند، مشروط بر اینکه توسط پزشکان طب رایج که واجد شرایط مقرر در یکی از چهار رشته طب مکمل که توسط سازمان نظام پزشکی سوئیس ( Swiss Medical Association (FMH مورد تایید قرار گرفته است ، ( برای بیمه شدگان ) مورد استفاده و تجویز قرار گیرد .

این خبر و تصمیم بسیار مثبتی است که توسط کمیته هومیوپاتی اروپا مورد استقبال واقع شده است ، زیرا این کمیته متعهد به همگن سازی طب هومیوپاتی با کیفیت بالا در مراقبت های بهداشتی اروپا و حمایت از تمام پزشکان واجد شرایط فعالیت در طب هومیوپاتی در ۲۵ کشور اروپایی است.
مترجم : دکتر جلال میرعبداله ( عضو ممتاز انجمن هومیوپاتی ایران )
متن اصلی خبر را میتوانید در لینک زیر مشاهده نماییدلینک

0
  نوشته‌های مرتبط
  • No related posts found.

You must be logged in to post a comment.