کنفرانس وزارت ایورودا و هومیوپاتی هند در دوبی ابان ۹۶

Dear friends,

If you would like to present a paper on Homeopathy at the International AYUSH Conference in Dubai in November 2017 you can submit your paper on homeopathyiace@gmail.com

Please send us an abstract by 15th of September and if your paper is shortlisted, you can send in your full presentation by end September which has to include
(۱)۱۰ slides /ppt.
(۲) text of speech for 10 minutes
(۳) Sample 3 minute talk as video.

Registration at the IACE is mandatory for consideration of your abstract/paper for presentation.

Dr Vaneeta Shahani
Convenor – Homeopathy
Technical Committee
IACE

Pl find all details of the conference on www.ayushdubai.org

جهت دریافت فایل کلیک کنید

AYUSH CONFERENCE EXPO DUBAI-V8

0

تمدید مهلت ثبت نام LMHI

آخرین مهلت ثبت نام LMHI از ۳۱ مرداد به هشتم شهریور انتقال یافت. لذا همکارانی که هنوز موفق به ثبت نام نشده اند می توانند تا ۲۸ مرداد یا از اول تا هشتم شهریور نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است دفتر انجمن از تاریخ ۲۹ تا ۳۱ مرداد تعطیل می باشد.

0

چرا باید مراقب مصرف کردن دارو باشیم؟

چرا باید مراقب مصرف کردن دارو باشیم؟
دکتر مهرداد اخوان
متخصص مغز و شناخت
عضو ممتاز انجمن هومیوپاتی
خیلی ها فکر می کنند دارو اگر داروی گیاه مصرف کنند، هیچ عارضه ای ندارد و می توانند هر وقت خواستند آنرا مصرف کنند
خیلی ها فکر می کنند دارو اگر با تجویز پزشک یا داروخانه تجویز شود، دیگر مصرف آن خطرناک نیست.
خیلی ها هم تصور می کنند، داروهای موجود در عطاریها کاملا بی ضرر است و می توانند به عنوان دمنوش آنها را به طور مرتب میل کرد

البته این درست است که داروهای گیاهی عوارض کمتری دارند، اما مشکل اصلی داروها، گیاهی یا شیمیایی بودن آنها نیست.
از سوی دیگر تجویز پزشک نیز شرط اولیه شروع و خاتمه مصرف هر نوع داروی گیاهی و شیمیایی است. اما واقعیت اینست که گاهی تجویز پزشکان از اصرار بیمار یا همراهان او ناشی می شود و بیمار واقعا به این میزان دارو نیاز ندارد. هر چند برخی از پزشکان نیز عادت کرده اند، بیش از اندازه دارو تجویز کنند.

من در این مقاله کوتاه تصمیم دارم نگرشی جدید د ر مورد داروها را به شما معرفی کنم. نگرشی که به شما کمک خواهد کرد مصرف دارو برای خود و خانواده تان را مدیریت نمایید و تاثیرات سریع و عمیق این مدیریت را در سلامتی خود شاهد باشید.

بگذارید با شعر سعدی، صوفی بزرگ قرن هفتم هجری آغاز کنم:
بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

سعدی در این ابیات به وضوح به همبستگی عمیق اعضای بدن ما اشاره می کند، این نوع پیوستگی هر چند برای ما و پزشکان امری کاملا بدیهی است، اما اغلب مورد غفلت قرار می گیرد. هانمان (….) موسس طب هومیوپاتی در کتاب ارگانون خود از واژه “نیروی حیاتی” به معنی نیرویی انسجام بخش در مرکزیت جسم و روح ما صحبت می کند. او نیروی حیاتی را ضامن سلامتی ما دانسته و بیماری را نتیجه انحراف نیروی حیاتی از مسیر طبیعی اش می داند. بنابراین داروها از نظر هانمان باید بتوانند این انحراف اصلاح نمایند تا نیروی حیاتی بتواند علائم و عوارض ناراحت کننده بیماری را برطرف کند.
امروزه دانشمندان نیروی حیاتی را بیشتر شناسایی نموده و نام PENI را روی آن گذاشته اند.
P= Psych = سایکولوژی یا روان شناسی
E=Endocrinology = دانش شناخت غدد درون ریز و سیستم هورمونی بدن
N= Neurology= دانش شناخت مغز و اعصاب محیطی
I= Immunology = دانش شناخت سیستم ایمنی بدن
همانگونه که ملاحظه می کنید، دانشمندان نیروی حیاتی را یک سیستم فراگیر و همه جانبه می دانند که علی رقم تصورات ما در جای خاصی از بدن مانند مغز خانه ندارد، بلکه در همه جای بدن جاری و ساری است.
حال با شناخت بیشتر نیروی حیاتی بهتر می توانیم منظور سعدی وقتی از همدردری اعضاء بدن با یکدیگر صحبت می کند، را بهتر درک می کنیم.

اما پزشکان تا چه حد به این نگرش عمل می کنند؟
وقتی سردرد می گیرید، به متخصص مغز و اعصاب مراجعه می کنید، او پس از معاینه و گرفتن MRI و مطمئن شدن از عدم وجود بیماریهای نورولوژیک یا تومور مغزی، به شما می گوید سردرد شما عصبی است و باید یک داروی ضد التهاب مانند ژلوفن بخورید. او درست می گوید چون آزردگی ها و مشکلات حل نشده سایکولوژیک اغلب باعث سردرد می شوند، اما درست عمل نمی کند چون به ریشه یابی و حل و فصل آن نمی پردازد و صرفا دارویی برای رفع التهاب لحظه ای عروق و بافت مغز تجویز می کند

وقتی دچار تب خال تناسلی می شوید، به متخصص زنان مراجعه می کنید و او بعد از نمونه برداری و تستهای خونی به شما می گوید شما دچار آلودگی با ویروس HSV نوع دو شده اید و باید از داروی ویروس کش آسیکلوویر استفاده نمایید. باز هم او درست می گوید اما درست عمل نمی کند. چون این ویروس مانند ویروسهای کامپیوتری می تواند هر سیستمی را آلوده کند، این شما هستید که باید سیستم ایمنی یا بهتر بگوییم نیروی حیاتی (PENI) خود را به آنتی ویروس مجهز کنید، وگرنه کشتن موقتی ویروس کمکی به شما نمی کند، کما اینکه شما از امروز وارد باشگاه بزرگ هرپسی ها شده اید و باید تا آخر عمر منتظر عودهای مکرر دردناک و ناراحت کننده هرپس باشید.

وقتی سینوزیت می گیرید، به متخصص ENT مراجعه می کنید و او پس از گرفتن عکس رادیولوژی سینوزیت شما را تایید کرده و برای شما آنتی بیوتیک، انتی هیستامین و بخور تجویز می کند. این بار نیز تشخیص درست است اما روش درمان صرفا برخورد موضعی بوده و به عوارض انحراف نیروی حیاتی از مسیرش محدود شده است. در واقع این PENI شماست که از مسیر اصلی منحرف شده و حالا باکتریهای فرصت طلبی در محبط مناسب سینوسهای شما شروع به رشد نموده اند. کشتن میکروبها سبب بهبود موقتی علائم سینوزیت می شود اما انحراف نیروی حیاتی شما را تصحیح نمی کند حتی عمل جراحی خارج کردن چرک و شستن سینوسها نیز نمی تواند بیماری شما را به صورت ریشه ای درمان کند. چون علت سینوزیت را نباید صرفا در سینوسها جستجو کرد.

اما مصرف دارو:
مصرف دارو نیز به همین دلیل توصیه نمی شود، چون همه داروها چه شیمیایی و چه گیاهی، صرفا علائم وضعی را مرتفع می کنند، بدون اینکه روی نیروی حیاتی تاثیر بگذارند. بنابراین ممکن است شما وقتی عصبی می شوید، با خوردن گل گاوزبون، احساس آرامش کنید، اما تا مشکل روحی شما توسط یک پزشک هومیوپات یا روان کاو به صورت ریشه ای کشف و حل نشود، هیچ وقت از خورد گل گاو زبان و دارویهای آرامش بخش خلاص نمی شود.

هومیوپاتی
در هومیوپاتی داروها بر اساس بیماریهای موضعی تجویز نمی شوند. چراکه این داروها آزمون های دارویی کاملا متفاوتی با داروهای طب سنتی و طب رایج را پشت سر می گذارند.
به طور مثال ژلوفن برای اینکه مورد تایید FDA قرار بگیرد، باید بتواند بدون کمترین عارضه ای در افراد مبتلا به سردرد، سبب بهبودی سردرد شود.
اما Bry بااینکه در سردردهای میگرنی و عصبی به وفور تجویز می شود اما برای گرفتن مجوز ورود به داروهای هومیوپاتی، روی افراد سالم متعددی امتحان شده و تمامی حالتها و علائم ناشی از تجویز آن بارها ثبت و بررسی می شود. از این رو وقتی یک پزشک هومیوپات به تجویز Bry در یک فرد مبتلا به میگرن فکر می کند، حتما به این موضوع توجه می کند که بیمار سردرد نیش زننده و تیر کشنده یک سمت سر داشته باشد. موقع سردرد حالت تهوع داشته باشد. به نور و صدا بسیار حساس باشد. حرکت سر و حتی چشمها، درد را به شدت تشدید کند. موقع سردرد عصبی و تند مزاج شده باشد. دهانش موقع سردر خشک شده و تشنگی داشته باشد. بیمار کمی سرمایی نیز شده باشد. جالب اینکه اگر بیماری با درد شدید قفسه سینه به این هومیوپات مراجعه نموده و و از دردهای تند و تیز یک سمت قفسه سینه شکایت کند که دردها با سرفه و حرکت به شدت تشدید شده و بیمار تشنه و دهان خشکی داشته باشد. عصبی و کمی سرمایی شده و به صدا نیز حساس شده باشد، داروی انتخابی او این بار هم Bry خواهد بود.
به زبان ساده تر، پزشکان هومیوپات Bry را هم برای سردرد، هم درد مفاصل و هم دردهای تیر کشنده قفسه سینه و یا دردهای پریود خانمها و دهها بیماری دیگر تجویز می کنند. اما برخلاف همکارانشان در طب رایج معیار تجویز شاخصه های اختصاصی انحراف نیروی حیاتی است که بیمار در طی بیماری اش از خود بروز می دهد. طبیعتا تجویزی که با چنین نگرشی انجام شود، تاثیرات عمیق تر، سریعتر و لطیف تری داشته و بیماری کمتر عود خواهد داشت. بدین ترتیب پزشکان هومیوپات می توانند ادعا کنند که بیماری را به صورت ریشه ای درمان نموده اند.

در انتها یاد آوری می کنم مصرف دارو، اگر صرفا با نگرش تسکین درد و التهاب موضعی انجام شده باشد، ممکن است در ظاهر موفق باشد، اما چون ریشه بیماری حل و فصل نشده، می تواند بسیار خطرناک باشد. درست مانند کسی که دیوار خانه اش بر اثر ترکیدن لوله مرطوب شده و او فقط به گچ کاری و رنگ آمیزی دیوار بسنده کرده باشد
به قول صوفی بزرگ، شیخ اجل
خانه از پای بست ویران است خواجه در فکر نقش ایوان است

0

ثبت نام در LMHI

همکاران محترم عضو ممتاز و همچنین همکاران محترم گروه پزشکی که دارای مدرک RIHAمی باشند ، می توانند جهت عضویت جدید ویا تمدید عضویت در سازمان LMHI اقدام نمایید.
شرایط عضویت :
۱٫عضویت درانجمن هومیوپاتی و تسویه حق عضویت تا سال ۹۶
۲٫تحصیلات دکترای پزشکی، دکترای دندانپزشکی، دکترای داروسازی، لیسانس داروسازی و لیسانسه های پروانه دار (ماما، فیزیوتراپیست و…) و قبولی در آزمون ریها
۳٫واریز مبلغ شصت هزارتومان جهت افراد متقاضی صرفا تمبر(اعضای قبلی) و هشتاد هزارتومان جهت افراد متقاضی مدرک وتمبر(عضو جدید) به حساب انجمن
۴٫ پس ازرسیدن حق عضویت ها واسامی به دفترLMHI ، مدارک صادر و به همراه تمبرهای درخواستی با پست برای انجمن هومیوپاتی ایران ارسال می گردد.متاسفانه زمان صدور مدارک توسط LMHI متغیر بوده و ممکن است به درازا بیانجامد هرچندکه دراین مدت پیگیریهای لازم توسط انجمن انجام می شود. به محض آماده شدن مدارک مراتب در سایت و کانال تلگرام انجمن اطلاع رسانی می شود.
۵٫بعد از آماده شدن مدارک به مدت دوماه فرصت دارید تا مدرک یا تمبر را از انجمن دریافت دارید. پس از اتمام موعد مقرر در صورت عدم دریافت ، انجمن مسئولیتی در قبال تحویل مدرک یا تمبر ندارد.
۶٫ مهلت ثبت نام : از ۹۶/۵/۱۰ تا ۹۶/۵/۳۱ می باشد.
۷٫برای ثبت نام با دفتر انجمن در ساعات کاری(۱۰ الی ۱۴) تماس بگیرید.

0

• خبرنامه شماره بیست و نه

عناوین اصلی خبرنامه شماره ۲۹ (تیر ۱۳۹۶):
________________________________________
۱٫ گزارش سمينار انجمن هوميوپاتي ايران (اردیبهشت ماه ۱۳۹۶)
۲٫ خبر هومیوپاتی منتشر شده در مجله اروپایی ejog
۳٫ استانداردهای ۲۰۱۷ مرکز اروپایی هومیوپاتی (ECCH)

جهت دانلود IHA Newsletter #29 – Tir 1396 کلیک کنید.

0

اعلام نظر رسمی انجمن هومیوپاتی ایران در مورد موسسه آینه سپاس ایرانیان

متعاقب مشاهده بروشور و اطلاعیه کذب موسسه آینه سپاس ایرانیان مبنی بر برگزاری دوره های هومیوپاتی با همکاری انجمن و همچنین استفاده غیر مجاز از لوگو انجمن هومیوپاتی ایران، نماینده هیات مدیره انجمن با حضور در دفتر موسسه ضمن ابلاغ مراتب اعتراض شدید انجمن به استفاده غیر قانونی از لوگو خواستار جمع اوری سریع بروشورها شد. بدینوسیله به اطلاع می رساند موسسه آینه سپاس ایرانیان، هیچ ارتباطی با انجمن هومیوپاتی ایران ندارد و استفاده از لوگو این انجمن توسط موسسه آینه سپاس ایرانیان بدون اجازه این انجمن بوده و عملی غیر قانونی محسوب می شود. حق شکایت برای انجمن هومیوپاتی ایران در مراجع قانونی محفوظ است.

0

خبرنامه شماره بیست و هشت

• خبرنامه شماره بیست و هشت
عناوین اصلی خبرنامه شماره ۲۸ (اردیبهشت ۱۳۹۶):

۱٫ گزارش سمينار انجمن هوميوپاتي ايران (بهمن ماه ۱۳۹۵)
۲٫ داروهای کاربردی در منوراژی و متروراژی
۳٫ اخبار هفتاد و دومین کنگره LMHI 2017
۴٫ اخبار هفته WHAW 2017
۵٫ گزارش کنفرانس هومیوپاتی در دبی

برای دانلود خبرنامه ۲۸کلیک کنید

0

دریافت مدرک یا تمبر LMHI

از کلیه همکارانی که درخواستشان برای دریافت تمبر ۲۰۱۶ یا مدرک  LMHI مورد پذیرش قرار گرفته بود دعوت می شود جهت دریافت تمبر یا مدرک خود با دفتر انجمن  تماس حاصل فرمایند.

0
Page 1 of 17 12345...»